Romana English

Evenimente curente

Noaptea Muzeelor 2021

12 iunie 2021

Atât iubitorii de artă și umanism, cât și comunitatea celor atrași de lumea tehnică și exactă a științelor, vor avea parte de o vizită memorabilă în timpul evenimentului mult așteptat, Noaptea Muzeelor. Muzeul de Artă Brașov va fi deschis sâmbătă, 12 iunie, între orele 18.00 – 24.00, pentru a oferi o experiență completă publicului său.(...)

Moon Impact: The Aftermath

Tabără de creaţie şi expoziţie în spaţiu public cu lucrări inspirate din expoziţia temporară "Moon Impact. O poveste geologică".(...)

Lansare de carte

11 iunie 2021

Muzeul de Artă Brașov în parteneriat cu Biblioteca Județeană „George Barițiu” Brașov lansează vineri, 11 iunie 2021, ora 13.00, volumul „Arta grafică a cărților românești vechi tipărite la Brașov (1805 - 1827)”, autori Anca Elisabeta Tatay și Cornel Tatai-Baltă, reputați specialiști în cartea veche românească. Evenimentul va avea loc în sala de lectură a Bibliotecii Județene „George Barițiu” Brașov.(...)