Programul metamuzeal ”Muzeul de artă vine la tine!”

20.09.2019 - 20.03.2020

Muzeul de Artă Braşov desfășoară începând din 20 septembrie 2019 programul metamuzeal „Muzeul de artă vine la tine!", prin care muzeul își propune să-și promoveze oferta culturală și valorile de patrimoniu păstrate în colecția sa în orașul Brașov.

În acest scop, Muzeul de Artă Braşov va organiza timp de 6 luni un stand promoțional în zona intrării în centrul comercial Coresi Shopping Resort dinspre bulevardul 13 decembrie, cuprinzând 8 reproduceri pe pânză după capodopere din expoziția permanentă a muzeului, „Galeria Națională".

Mulțumim pe această cale conducerii Coresi Shopping Resort pentru sprijinul generos acordat. Totodată, pe parcursul lunii octombrie 2019, în fiecare weekend, Muzeul de Artă Brașov va fi prezent cu standuri promoționale în 4 din cartierele orașului (Gării, Răcădău, Astra, Tractorul).

Cu prilejul prezenței în centrul comercial Coresi Shopping Resort și cartierele orașului vor fi distribuite flyere de promovare.